menu close menu

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to umiejętność lekarska, która narodziła się z potrzeby naszych czasów. Postęp medycyny sprawił, że ludzie żyją dłużej ciesząc się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną. Zapobieganie defektom estetycznym jest najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na przeciwdziałanie przedwczesnemu starzeniu.  Aby efekty leczenia były właściwe i osiągnęły zamierzony cel konieczna jest współpraca specjalistów różnych dziedzin medycyny i innych zawodów częściowo pokrewnych.

 

350 zł.

BOTOX

Toksyna botulinowa (np. Botox, Azzalure) jako jedyna substancja pozwala na redukcję zmarszczek mimicznych działają na ich główną przyczynę powstawania, czyli mięśnie mimiczne. Iniekcje toksyny botulinowej na pewien czas chemicznie blokują połączenia nerwowo-mięśniowe. Impuls nerwowy zostaje zatrzymany i nie dociera do mięśnia, który w ten sposób się nie kurczy. Toksyna botulinowa to lek i może być wstrzykiwana tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy!Toksyna botulinowa to lek i może być wstrzykiwana tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy!

Przebieg zabiegu

Botox wstrzykiwany jest za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Niewielka ilość toksyny botulinowej jest precyzyjnie umieszczana w kilku miejscach na twarzy. Czas trwania zabiegu to około 15-20 minut (zależnie od liczby punktów iniekcji). Ból jest minimalny.

Po zabiegu:

Bruzdy, zmarszczki w leczonych miejscach całkowicie lub częściowo zanikają, naturalna mimika twarzy pozostaje niezmieniona a wyraz twarzy jest łagodniejszy. Ilość stosowanego środka dla celów estetycznych jest nieporównywalnie niższa od ilości stosowanej dla celów leczniczych, jest zupełnie niegroźna i dobierana przez lekarza w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Toksyna botulinowa zaczyna działać około 2-3 dni po zabiegu, przy czym końcowy rezultat zaobserwować można po 10 dniach i utrzymuje się do pół roku. Wpływ na to mają indywidualne cechy organizmu. Po 6 miesiącach pierwotna mimika powraca i jest to moment, w którym zabieg należałoby powtórzyć. Jeśli zabieg botoxu nie zostanie powtórzony i tak skóra Pacjentki/Pacjenta będzie wyglądać młodziej, będzie bardziej wypoczęta. Często bruzdy, zmarszczki zostają spłycone – nie marszcząc czoła czy nie używając mięśni odpowiedzialnych za efekt kurzych łapek dajemy skórze „odpocząć”.

600 zł.

WYPEŁNIENIA - KWAS HIALURONOWY

Wypełnianie stosowane jest m.in. w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust, modelowania owalu twarzy oraz korekty wielkości i kształtu ust.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody przez co utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Przed zabiegiem (30-60 minut) miejsca zabiegu smarujemy kremem zawierającym środek znieczulający. Niektórzy Pacjenci (szczególnie przy korekcie ust) wymagają znieczulenia miejscowego.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego i bardzo plastycznego oraz elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę dając jej bardzo naturalne efekty.

Kwas hialuronowy podawany jest bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe.

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust.

Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.

Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Stosowane preparaty: Idea, Restylane.

800 zł

MODELOWANIE I WYPEŁNIANIE UST

Proces starzenia się ust podobnie jak ogólny proces starzenia się skóry przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem jest odwodnienie, a w konsekwencji utrata objętości i jędrności. W miarę spadku nawodnienia, wargi tracą też kolor. Utrata objętości i jędrności sprawia, że brzegi ust wiotczeją a to pobudza proces powstawania zmarszczek wokół ust, którym już trudniej jest przeciwdziałać. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że podstawowym warunkiem posiadania pięknych ust i ich ochrony przed skutkami upływu czasu jest nawilżenie. Woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry i zachowania procesów regeneracyjnych.

Najsilniejszą znaną substancją, która poza wyraźnym wzrostem nawilżenia pozwala na ponowne ukształtowania tkanek śluzówki warg jest kwas hialuronowy.

Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można powiększyć objętość ust, zmienić delikatnie ich kształt, podnieść opadające kąciki. To zabieg dla osób w różnym wieku. Po zabiegu powiększania usta są pełniejsze, mocniej zarysowane i nawilżone, a twarz nabiera młodszego wyglądu.

Modelowanie lub wypełnianie ust jest czasami problemem estetycznym, szczególnie, gdy wargi są niesymetryczne lub jedna jest nieproporcjonalnie cieńsza.

Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca Pacjentkom piękny uśmiech oraz dobre samopoczucie.

250 zł.

 

INNOWACJA: WYSZCZUPLANIE PREPARATEM AQUALYX

Na czym polega redukcja tkanki tluszczowej preparatem Aqualyx?

Intralipoterapia preparatem Aqualyx jest rewolucyjną metodą modelowania ciała poprzez iniekcyjne usuwanie tkanki tłuszczowej.

Polega ona na redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych poprzez wprowadzenie pod skórę preparatu, który powoduje lipolizę – rozpad komórek tłuszczowych.

Lipoliza jest bezpieczną alternatywą dla chirurgicznej liposukcji, a jej właściwe wykonanie poza wysmukleniem problematycznego obszaru niesie za sobą wzrost jędrności skóry.

Aktywny składnik preparatu – deoksycholan – warunkuje jego wysoką skuteczność w trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej.

Aqualyx jest jedynym na świecie zarejestrowanym preparatem do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej.

Technika intralipoterapii jest uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg i jaki jest mechanizm działania preparatu?

Substancja jest wstrzykiwana za pomocą długiej igły z jednego lub dwóch wkłuć, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Przenika ona przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, tam doprowadza do rozerwania ich struktury i rozpadu trójglicerydów. Po czym wraz z lipoproteinami jest transportowana prosto do wątroby gdzie tłuszcze są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu naturalnymi drogami.

Z uwagi na wykorzystanie do wydalania redukowanej tkanki tłuszczowej w sposób naturalny nie podaje się jednorazowo więcej niż 40 ml (5 ampułek) preparatu Aqualyx, aby nie obciążać wątroby.

Zazwyczaj podczas jednorazowego zabiegu podajemy nie więcej niż 2-3 ampułki.

Obszar twarzy lub szyi zwykle nie wymaga podania jednorazowo więcej niż jednej ampułki.

W celu uzyskania lepszych efektów, zabiegi lipolizy korzystnie jest łączyć z masażem, oraz innymi zabiegami fizykalnymi.

650 zł.

 

TERAPIA KOMÓRKOWA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Terapia komórkowa wykorzystuje bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym oraz proces stymulacji komórek macierzystych do regeneracji i rewitalizacji uszkodzonej skóry.

To innowacyjny, najnowocześniejszy program biostymulacji komórek skóry z wykorzystaniem czynników wzrostu komórek macierzystych z własnej krwi Pacjenta.

Mechanizm działania to aktywacja płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, aktywują komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zabieg jest prawie bezbolesny, ale u osób mało odpornych na ból dla zwiększenia komfortu Pacjenta można zastosować miejscowy krem znieczulający.

Efekty zabiegu: regeneracja i rewitalizacja skóry, wygładzenie zmarszczek i fałd na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, ujednolicenie kolorytu skóry, odbudowa włókien kolagenowych, przyspieszenie procesów gojenia.

Jak przeprowadzany jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Pobierana jest  niewielka ilość krwi pacjenta, separuje się osocze bogatopłytkowe, w którym zawarte są czynniki wzrostu. Tak przygotowany eliksir podaje się pacjentowi za pomocą ostrzykiwania skóry lub wypełnienia (wstrzyknięcia wzdłuż linii fałdu lub zmarszczki). Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny. Efekty zabiegu pojawiają się w stosunkowo krótkim czasie. Kurację wykonuje się w serii po cztery zabiegi.

Przeciwwskazania: choroby krwi, choroby nowotworowe, leczenie antykoagulantami, ciąża i karmienie piersią. 

 

800 zł.

LIFTING BEZ SKALPELA - KOREKTA KSZTAŁTU TWARZY

Nici CROMA to absolutna nowość na polskim rynku medycyny estetycznej i idealny sposób na odzyskanie naturalnego, młodego wyglądu. Stosowane podczas zabiegu rozpuszczalne nici  doskonale wpływają na kondycję i napięcie skóry, zapewniając natychmiastowy i długotrwały efekt. Jest to spektakularny zabieg, który łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem. Nici  mogą być aplikowane niemal na całym ciele – służą zarówno do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, jak również biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, technologia nici nie wymaga użycia skalpela, jest szybka, bezpieczna i niemal bezinwazyjna.

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Z biegiem czasu efekt postępuje i utrzymuje się do 2 lat z krótszym czasem gojenia.

Po raz pierwszy traumatyczność zabiegu została ograniczona do minimum. Osiągnięty efekt wizualny zabiegu może być porównywalny z tradycyjną interwencją chirurgiczną, ale technika zabiegowa jest tak prosta jak technika iniekcji w medycynie estetycznej. Metody nici są przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, nieakceptujących długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu odmładzającym.